Salon de Thé

Jsme zapojeni do projektu ,,Salon de Thé,,
Můžete si u nás vybrat z široké nabídky čajů a originálních čajových směsí Dammann Frères.

 

 

Salon de Thé
Charakteristickým znakem podniku označeným logem ,,Salon de Thé,, je kombinace kvalitní restaurace či kavárny, gastronomické elegance, vlastních autentických produktů a samozřejmě široké nabídky čajů Dammann Frères. Čaje a čajové směsi Dammann Frères pocházejí z nejprestižnějších čajových zahrad světa. Po staletí vyhlášená francouzská gastronomie a práce s vůněmi se logicky promítá do zpracování těchto čajů a čajových směsí. Gurmáni zde mohou vychutnat francouzské čajové umění v jedinečných a originálních čajových kompozicích.

Černé čaje

Darjeeling
Vybraný indický černý čaj.  Darjeeling  z  podhůří Himálaje se vyznačuje krásnou jantarovou barvou s vůní zralého ovoce.

Earl Grey
Tato velice kvalitní čajová směs je tradiční směsí vybraných čínských čajů, ochucených bergamotovou silicí z Kalabrie.

Jardin Blue
Jardin Blue je vyvážená směs černých čajů z Číny a Ceylonu, má nasládlou chuť rebarbory a lesních jahod a je obohacená o lístky chrpy a slunečnice. Tento lahodný čaj je vhodný konzumovat jako teplý nápoj, ale je výtečný i ve variantě ledového čaje. 

Zelené čaje

Sencha Fukuyu
V Japonsku je zelený čaj Sencha Fukuyu součástí tradice a je nazývaný čajem pohostinnosti. Má vysoký obsah vitaminu C . Tento čaj je oblíbený pro svoje osvěžující vlastnosti a ovocnou vůni s lehkým nádechem hořkostí. Čaje Sencha mají čajové lístky ve tvaru zploštělé jehly, což je dáno způsobem jejich zpracování.

Thé vert au Jasmin
Jasmínový čaj je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí vychutnat jemnou, ale výraznou chuť jasmínu. Rafinovaná směs z našich osvěžujících zelených čínských čajů s lehce aromatickou vůní jasmínových květů z období jejich plného květu. Vhodné pro všechny příležitosti.

Thé vert Yunnan
Jihozápadní čínská provincie Yunnan má vlhké subtropické podnebí, velmi vhodné pro růst čajových lístků. Většina místních plantáží se rozkládá ve vyšších nadmořských výškách a produkuje se zde téměř výhradně černý čaj.  Výjimku tvoří sklizeň jemného zeleného čaje Yunnan Vert. Jeho světle zelené čajové lístky Vám poskytnou čaj světle žluté barvy, kořeněné ovocné chuti, která bude mít ve Vašich ústech dlouhý dozvuk.

Thé vert Bali
Bali je směs čínského zeleného čaje Sencha a okvětních lístků růže, vůně liči a grapefruitu. Vyznačuje se jemnou rovnováhou ovoce a květin, jemně parfémovaný.

Bylinné čaje

Camomille
Heřmánkovou bylinnou směs tvoří pečlivě vybraný malý bílý květ heřmánku. Nálev je lehce nasládlý s květinovým nádechem.

Ovocné čaje a Rooibos

Fruit de la passion
Velice kvalitní směs černých čajů z Číny a Cejlonu, které jsou ochuceny ovocnými kousky. U tohoto čaje Vás překvapí jemná ovocná chuť a vůně.

Pome d'Amour
Dopřejte si s tuto neodolatelnou směs kvalitních černých čajů z Číny a Ceylonu s kousky sušeného jablka a slunečnicovými lístky. Můžete očekávat nasládlou vůni i chuť karamelizovaných jablek s trochou Maraschina.

Rooibos Citrus
Rooibos se stal velmi populárním zvláště u zákazníků, kteří kladou důraz na zdravý životní styl, pro svůj velký obsah antioxidantů a minimum kofeinu. Základem tohoto nápoje je směs jemných lístků rooibosu tvaru jehličí a aromatických rostlin, které mu dodávají chuť. Nápoj má charakteristickou tmavě červenou barvu a lehce nasládlou chuť.